Narzędzia ginekologiczne

Profilaktyka i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego, czyli ginekologia, jest dziedziną medycyny, gdzie bez specjalistycznych narzędzi trudno już sobie wyobrazić profesjonalną pomoc dotkniętym różnymi chorobowymi problemami kobiet. Nasza oferta dedykowana jest ginekologom niezależnie od miejsca prowadzonej praktyki: szpital, klinika, czy też prywatny gabinet. W ofercie funkcjonuje wiele narzędzi zarówno wielorazowego użytku, jak i jednorazowego, których przeznaczenie ukierunkowane jest na podstawowe badania kontrolne oraz specjalistyczne, wymagające już instrumentów zabiegowych lub operacyjnych. Zróżnicowany asortyment narzędzi ginekologicznych z pewnością pozwoli na odpowiedni ich dobór pod kątem wymogów funkcjonujących w danym ośrodku medycznym. W skład oferowanego instrumentarium ginekologicznego wchodzą między innymi następujące produkty: wzierniki, hegary, łyżki, sondy, kulociągi, narzędzia do biopsji, salpinograf, amnioskop, narzędzia tnące, preparacyjne i chwytające, haki, rozwieracze, narzędzia endoskopowe.

Wzierniki ginekologiczne

Jedno z podstawowych narzędzi to wzierniki ginekologiczne, specjalistyczne instrumenty stosowane między innymi podczas badań podstawowych. Przyrządy funkcjonujące w naszej ofercie charakteryzują się możliwością przeprowadzenia bardzo dokładnego badania wnętrza pochwy w celu uwidocznienia szyjki macicy. Różnorodność rozmiarów pozwala na swobodne dostosowanie do konkretnych wymagań anatomicznych każdej pacjentki. Najwyższa jakość wzierników ginekologicznych pozwala zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Hegary ginekologiczne

Inaczej rozszerzadła Hegara – narzędzia ginekologiczne wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, których przeznaczeniem jest między innymi poszerzanie średnicy kanału szyjki macicy oraz kalibracja średnicy cewki moczowej. Hegary ginekologiczne mają najczęściej postać walca o określonej średnicy. Oferta obejmuje szereg rozmiarów odpowiadającym potrzebom danej sytuacji. Narzędzia są w pełni profesjonalne, idealnie gładkie pozwalając na zachowanie pełnego komfortu pacjentki i bezpieczeństwa.

Kulociągi ginekologiczne

Wielokrotnego użytku kulociągi ginekologiczne są jedną z odmian kleszczyków chirurgicznych stosowanych w położnictwie i ginekologii. Głównym celem ich wykorzystywania przez gabinety i oddziały szpitalne jest jak najlepsze uwidocznienie szyjki macicy. Zazwyczaj podczas badań i zabiegów wykorzystuje się kulociągi jednozębne tj. posiadające jeden ostry haczyk na jednym ostrzu, ale w użyciu, choć rzadziej, mogą funkcjonować również dwuzębne. Dostępne w ofercie kulociągi wykonane są ze stali nierdzewnej.

.

Pobierz katalog

Szukasz czegoś innego?